Galatasaray Yaz Okulu İstanbul Güzergahları

Galatasaray Yaz Okulları, İstanbul Avrupa Yakasında bir çok semt ve mahalleden geçecek olan servis hattı ile ulaşımı mümkün kılıyor. Tam gün yaz okulu, yarım gün yaz okulu ve branş dersleri ile eğlenceli ve eğitici bir yaz dönemi çocukları bekliyor olacak. 

İstanbul Yaz Okulları içerisinde nitelikli eğitimi ile öne çıkan yaz spor okulu programlarımızı detaylıca inceleyin.

Detaylı servis bilgisi icin tıklayın.

Yaz Okulu programı ,

SPOR AKTİVİTELERİ SANAT AKTİVİTELERİ BECERİ ATÖLYELERİ  BİLİM ATÖLYELERİ MAKER ATÖLYELERİ

SPOR AKTİVİTELERİ

Galatasaray Spor Okulları olarak kış dönemi de faaliyetlerine devam eden spor branşlarımızda, alanında uzman eğitmenler ile çalışıyoruz. Galatasaray Yaz Okulu süresince her spor branşının temel bilgilerini öğrenecek olan çocuklar, oyun ve yarışmalar ile keyifli ve öğretici bir yaz dönemi geçirecekler.

Galatasaray Yaz Okulu programlarına katılarak tüm branşları deneyimleme fırsatı bulacak olan çocuklar, uzman eğitmenlerin yönlendirmesi ile hangi branşlara yatkınlıkları olduğunu öğrenecekler.

JİMNASTİK  

Jimnastik, el ve göz koordinasyonunun gelişimine, kuvvetli ve esnek kasların oluşumuna, takım çalışması ile ekip olarak hareket etme bilincini kazanmasına yardımcı olmaktadır. Her güne Temel Jimnastik aktiviteleri ile başlayacak olan çocuklar, eğlenceli parkurlar ile koordinasyon yeteneklerini geliştirip esnekliklerini arttırabilecekler. 

BASKETBOL

 Deneyimli antrenör kadromuz ile basketbolun temel 

VOLEYBOL

 

YÜZME

 

TENİS

 

FUTSAL

Futsal, salon futbolu olarak bilinen ve genel olarak futbola benzese dahi kendine özgü kuralları olan spordur. Oyun kuralları, taç atışları, aut atışları, oyuncu sayısı gibi genel bilgilerin verilmesinin ardından 4-12 yaş aralığında gruplandırılan kız ve erkek öğrencilere fazlaca efor sarfetmeden enerjinin nasıl kullanıldığı öğretilmektedir ve maçlar yaptırılmaktadır.

SANAT AKTİVİTELERİ

RESİM

 

DRAMA

 

DANS

 

İNGİLİZCE

 

SATRANÇ

 

BECERİ ATÖLYELERİ 

SEVİMLİ HAYVANLAR ATÖLYESİ

RENKLİ SAKSILAR TASARLA

MIKNATIS SANATI

KORSAN HAZİNE SANDIĞI

PARILDAYAN MAGNET

DENİZ YAŞAMI

SEVİMLİ KUMBARA

 

BİLİM ATÖLYELERİ

ATÖLYE HAKKINDA

Minik Dahiler Bilim Atölyesinde çocuklar toplamda 35 farklı deney yapacak ve eğlence dolu aktivitelerle onlarca bilimsel fikri sade biçimde öğrenecektir.

Yapılacak deneylerde tüm malzemeler kolaylıkla bulunabilen cinstendir.

Sürtünmeden ışığa, elektrikten manyetizmaya farklı bilimsel konular hakkında önce kısaca bilgi veriliyor sonra da deneye geçiliyor. Bu arada deney sırasında aslında ne olup bittiği açıklanıyor. İşte atölyede cevabı verilen onlarca sorudan bazıları:

Balonlar birbirini itebilir mi?
Bir elektromıknatıs ses çıkarabilir mi?
Bir pil ampulü nasıl yakar?
Gökkuşağını neden görebiliyoruz?
Gölge nasıl değişir?
Sıvı bulaşık deterjanı gıda boyasına ne yapar?
Tuz, elektrik akımı üretebilir mi?

ATÖLYEDE İLK İKİ HAFTA

“Yaşamımızdaki Elektirik”  Toplamda 10 tane deney yapılacaktır. Bu deneylerde çocuklar elektriğin ne olduğunu, temel teknolojik aletlerin çalışma mantığını, basit elektrik devreleri kurmayı, iletkenleri yalıtkanları ve benzeri birçok şeyi öğrenecektir.

ATÖLYEDE 3. VE 4. HAFTALAR

“Hava Ve Su”  Toplamda 9 tane deney yapılacaktır.Bu deneylerde çocuklar havanın ve suyun ne olduğunu, basınç kavramını, yangın söndürücülerin  çalışma mantığını , vizkozite ve yüzey gerilmesi kavramını ve benzeri birçok şeyi öğrenecektir.

ATÖLYEDE 5. VE 6. HAFTALAR

 “Işık Ve Ses” Toplamda 10 tane deney yapılacaktır. Bu deneylerde çocuklar ışığın ve sesin ne olduğunu, gölgenin ve merceğin çalışma mantığını, gökkuşağı oluşturmayı, müzik kutusu ve yan flüt yapmayı ve benzeri birçok şeyi öğrenecektir.

ATÖLYEDE 7. VE 8. HAFTALAR

 “Maddeyi Tanıyalım”  Toplamda 6 tane deney yapılacaktır.Bu deneylerde çocuklar madde ve malzeme arasındaki farkı, çözelti ve karışım kavramını, basit kimyasal reaksiyonları ve benzeri birçok şeyi öğrenecektir.

 

 

MAKER ATÖLYELERİ

Çocuklar için Programlama

Bu programın sonunda çocuklar

  • Bilgisayarların gerçek kullanım amaçlarını daha iyi anlayacaklar,
  • Kullandıkları bilgisayarların donanımsal ve yazılımsal yapısını daha iyi kavrayacaklar,
  • Bütün programlama dillerinin ortak bileşenleri olan veri, değişken, döngü, koşul, dallanma ve dizin gibi kavramları öğrenecekler,
  • Yazılım geliştirmenin analiz, tasarım, geliştirme ve test gibi basamaklardan oluşan bir problem çözme süreci olduğunu fark edecekler.

Çocuklar için Web Tasarımı

  • Bir web sayfasına yazı yazmayı öğrenecekler,
  • Web sayfasına video ve resim eklemeyi öğrenecekler,
  • Görsel tasarım için minik püf noktaları öğrenecekler,

Çocuklar için AppInventor ile Uygulama Geliştirme

AppInventor ortamını tanımanın yanı sıra çeşitli örnek uygulamalarla bilginizi pratiğe dönüştürebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamaları Google Play'e yükleme ve Google Play üzerinden gelir elde etmenin detaylı bir şekilde anlatıldığı yayın Android uygulamalar yazarak gelir elde etmek isteyenler için de bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

KAYIT EVRAKLARI

Kayıt İçin Gerekli Evraklar

 *Kayıt Formu *Kimlik Fotokopisi *Sağlık Raporu(Yüzme yapmasında sakınca yoktur ibareli) *1ad. Fotoğraf

Yüzme İçin Gerekli Ekipmanlar

*Hepatit B Raporu *Mayo *Bone *Terlik *Havlu 

DÖNEMLER

Bahçelievler Yaz Okulu Kayıt Dönemleri 2017

 1.Dönem (4 Hafta):  12 Haziran – 14 Temmuz  (26 - 30 Haziran Bayram Haftası)

2.Dönem (3 Hafta): 17 Temmuz - 4 Ağustos 

3.Dönem (3 Hafta): 7 Ağustos  - 25 Ağustos 

 

Ulus Yaz Okulu Kayıt Dönemleri 2017

 1.Dönem (4 Hafta):  3 Temmuz – 28 Temmuz  

2.Dönem (4 Hafta):  1 Ağustos - 26 Ağustos 

YAŞ GRUPLARI

4 Yaş - 5 Yaş Grubu  2012-2013 doğumlu çocuklar

6 Yaş - 7 Yaş Grubu 2010-2011 doğumlu çocukar

8 Yaş - 9 Yaş Grubu 2009-2008 doğumlu çocuklar

10 Yaş - 11 Yaş - 12 Yaş 2007-2006-2005 doğumlu çocuklar

 

SERVİS

Galatasaray Yaz Okulu Bahçelievler Şubesine toplu taşıma araçları ile ulaşım çok kolay. Merkezi bir lokasyonda bulunan tesislerimiz; Bakırköy, Merter, Bahçelievler bölgelerinin ortasında bulunmaktadır.

Tesislere ulaşım öğrencilerin aileleri tarafından veya talep edilmesi durumunda servis ile sağlanacaktır. Servis tercih eden veliler kayıt esnasında Akzade Turizm yetkilileri ile görüşüp servis kayıtlarını yaptırabilirler. Servis ücret ödemeleri  veliye aittir . Yeteri kadar kişiye ulaşamayan bölgelere servis yapılmayabilir.

Servis Güzergahları

1.Güzergah: Yenibosna , Şirinevler , Ataköy , Bakırköy

2.Güzergah: Bayrampaşa, Esenler, Tozkoparan

3.Güzergah: Bağcılar , Güngören , Haznedar , Bahçelievler

4.Güzergah: Topkapı , Çapa , Fındıkzade , Fatih , Zeytinburnu , Merter

BESLENME

Galatasaray Yaz Okulu Ekibi olarak, çocukların sağlıklı gelişimleri için doğru beslenmenin önemini her fırsatta dile getiriyoruz. Galatasaray Yaz Okulumuzda hazırlanıcak menüler sağlıklı beslenmede önemi yüksek olan dört besin grubundan yeterli ve dengeli miktarlarda bulunacaktır.  

Süt, yoğurt, et, tavuk, peynir, yumurta, kuru baklagiller, sebzeler, meyveler, ekmek, bulgur, makarna, pirinç gibi gıdaların dengeli biçimde tüketilmesi önceliklidir. Bütün menüler Galatasaray Yaz Okulu ücretlerine dahildir.

Yemek Menüsü İncele

EKİPMANLAR

Yaz Okulu süresince GALATASARAY Spor Kulübü tarafıdan belirlenen yaz okulu ekimpanları GS STORE tarafından tesislere gönderilir. Yaz Okulu süresince kıyafet zorunluluğu vardır.

 
Ekipman seti 2 T-Shirt, 1 Sort, Şapka ve Çanta'dan oluşur. Ücret mukabilinde yaz okulu ekipmanları alınabilir.
GEZİLER

Galatasaray Yaz Okulu Gezilerimizde İstanbul'un kültürel ve tarihi mekanlarının yanı sıra eğlenceli yerlerini de gezeriz.   Grup liderlerimiz ve eğitmenlerimiz eşliğinde ayda 1 kez cuma gününü gezilere ayırırız.

Gezi yapacağımız lokasyonlar 1 hafta öncesinden velilere bildirilir.Geziler Yaz Okulu Fiyatlarına dahildir. Hiçbir ek ücret ödenmez. 

 
Facebook sayfamızdan 2015-2016 Yaz Okulu Döneminde ziyaret ettiğimiz yerlerin fotoğraf albümlerine ulaşabilirsiniz. Örn: Rahmi Koç Müzesi, Harbiye Askeri Müze, Arkeoloji Müzesi, İstanbul Modern, Beşiktaş Deniz Müzesi vs..
TESİSLER

Bahçelievler Şubesi İNCELE

Etkinlik tesislerimiz hijyen standartlarına uygunluk göstermektedir ve gün için temizlikleri yapılmaktadır. Bütün aktivitelerimiz için donanımlı salon, sahne, derslik, oda ve bölümlerimiz mevcuttur.

Yüzme derslerimiz  Ataköy Olimpik Yüzme Havuzunda yapılacaktır. Diğer sportif, sanatsal ve eğitsel faaliyetlerimiz Aydın Doğan AIML Spor Salonu ve Tesislerinde yapılacaktır

Ulus Şubesi İNCELE

 
MEF OKULLARI Ulus Kampüsünde yapılacak 2017 yaz okulunda çocuklar kampüsün bütün imkanlarından faydalanıp keyifli ve eğitici bir yaz dönemi geçirecekler.


avatar-1

Barış AYDIN

BAŞ ANTRENÖR
avatar-3

Berna AKSAR

JİMNASTİK ANTRENÖRÜ
avatar-8

Eda Çetin

Voleybol Antrenörü
avatar-7

Ugurcan Arıkan

Dans Eğitmeni