SPOR AKTİVİTELERİ  SANAT AKTİVİTELERİ MAKER ATÖLYELERİ BİLİM ATÖLYELERİ BECERİ ATÖLYELERİ

SPOR AKTİVİTELERİ 

Galatasaray Spor Okulları olarak kış dönemi de faaliyetlerine devam eden spor branşlarımızda, alanında uzman eğitmenler ile çalışıyoruz. Galatasaray Yaz Okulu süresince her spor branşının temel bilgilerini öğrenecek olan çocuklar, oyun ve yarışmalar ile keyifli ve öğretici bir yaz dönemi geçirecekler.

Galatasaray Yaz Okulu programlarına katılarak tüm branşları deneyimleme fırsatı bulacak olan çocuklar, uzman eğitmenlerin yönlendirmesi ile hangi branşlara yatkınlıkları olduğunu öğrenecekler.

JİMNASTİK  

Jimnastik, el ve göz koordinasyonunun gelişimine, kuvvetli ve esnek kasların oluşumuna, takım çalışması ile ekip olarak hareket etme bilincini kazanmasına yardımcı olmaktadır. Her güne Temel Jimnastik aktiviteleri ile başlayacak olan çocuklar, eğlenceli parkurlar ile koordinasyon yeteneklerini geliştirip esnekliklerini arttırabilecekler. 

BASKETBOL

 Deneyimli antrenör kadromuz ile basketbolun temel 

YÜZME

TAEKWONDO

OKÇULUK

 

TENİS

 

FUTSAL

Futsal, salon futbolu olarak bilinen ve genel olarak futbola benzese dahi kendine özgü kuralları olan spordur. Oyun kuralları, taç atışları, aut atışları, oyuncu sayısı gibi genel bilgilerin verilmesinin ardından 4-12 yaş aralığında gruplandırılan kız ve erkek öğrencilere fazlaca efor sarfetmeden enerjinin nasıl kullanıldığı öğretilmektedir ve maçlar yaptırılmaktadır.

SANAT AKTİVİTELERİ

RESİM

 

DRAMA

 

DANS

 

İNGİLİZCE

 

SATRANÇ

MAKER ATÖLYELERİ

Çocuklar için Programlama

Bu programın sonunda çocuklar

  • Bilgisayarların gerçek kullanım amaçlarını daha iyi anlayacaklar,
  • Kullandıkları bilgisayarların donanımsal ve yazılımsal yapısını daha iyi kavrayacaklar,
  • Bütün programlama dillerinin ortak bileşenleri olan veri, değişken, döngü, koşul, dallanma ve dizin gibi kavramları öğrenecekler,
  • Yazılım geliştirmenin analiz, tasarım, geliştirme ve test gibi basamaklardan oluşan bir problem çözme süreci olduğunu fark edecekler.

Çocuklar için Web Tasarımı

  • Bir web sayfasına yazı yazmayı öğrenecekler,
  • Web sayfasına video ve resim eklemeyi öğrenecekler,
  • Görsel tasarım için minik püf noktaları öğrenecekler,

Çocuklar için AppInventor ile Uygulama Geliştirme

AppInventor ortamını tanımanın yanı sıra çeşitli örnek uygulamalarla bilginizi pratiğe dönüştürebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamaları Google Play'e yükleme ve Google Play üzerinden gelir elde etmenin detaylı bir şekilde anlatıldığı yayın Android uygulamalar yazarak gelir elde etmek isteyenler için de bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

BİLİM ATÖLYELERİ

ATÖLYE HAKKINDA

Minik Dahiler Bilim Atölyesinde çocuklar toplamda 35 farklı deney yapacak ve eğlence dolu aktivitelerle onlarca bilimsel fikri sade biçimde öğrenecektir.

Yapılacak deneylerde tüm malzemeler kolaylıkla bulunabilen cinstendir.

Sürtünmeden ışığa, elektrikten manyetizmaya farklı bilimsel konular hakkında önce kısaca bilgi veriliyor sonra da deneye geçiliyor. Bu arada deney sırasında aslında ne olup bittiği açıklanıyor. İşte atölyede cevabı verilen onlarca sorudan bazıları:

Balonlar birbirini itebilir mi?
Bir elektromıknatıs ses çıkarabilir mi?
Bir pil ampulü nasıl yakar?
Gökkuşağını neden görebiliyoruz?
Gölge nasıl değişir?
Sıvı bulaşık deterjanı gıda boyasına ne yapar?
Tuz, elektrik akımı üretebilir mi?

ATÖLYEDE İLK İKİ HAFTA

“Yaşamımızdaki Elektirik”  Toplamda 10 tane deney yapılacaktır. Bu deneylerde çocuklar elektriğin ne olduğunu, temel teknolojik aletlerin çalışma mantığını, basit elektrik devreleri kurmayı, iletkenleri yalıtkanları ve benzeri birçok şeyi öğrenecektir.

ATÖLYEDE 3. VE 4. HAFTALAR

“Hava Ve Su”  Toplamda 9 tane deney yapılacaktır.Bu deneylerde çocuklar havanın ve suyun ne olduğunu, basınç kavramını, yangın söndürücülerin  çalışma mantığını , vizkozite ve yüzey gerilmesi kavramını ve benzeri birçok şeyi öğrenecektir.

ATÖLYEDE 5. VE 6. HAFTALAR

 “Işık Ve Ses” Toplamda 10 tane deney yapılacaktır. Bu deneylerde çocuklar ışığın ve sesin ne olduğunu, gölgenin ve merceğin çalışma mantığını, gökkuşağı oluşturmayı, müzik kutusu ve yan flüt yapmayı ve benzeri birçok şeyi öğrenecektir.

ATÖLYEDE 7. VE 8. HAFTALAR

 “Maddeyi Tanıyalım”  Toplamda 6 tane deney yapılacaktır.Bu deneylerde çocuklar madde ve malzeme arasındaki farkı, çözelti ve karışım kavramını, basit kimyasal reaksiyonları ve benzeri birçok şeyi öğrenecektir.

BECERİ ATÖLYELERİ

SEVİMLİ HAYVANLAR ATÖLYESİ

RENKLİ SAKSILAR TASARLA

MIKNATIS SANATI

KORSAN HAZİNE SANDIĞI

PARILDAYAN MAGNET

DENİZ YAŞAMI

SEVİMLİ KUMBARA

KAYIT EVRAKLARI

Kayıt İçin Gerekli Evraklar

 *Kayıt Formu *Kimlik Fotokopisi *Sağlık Raporu(Yüzme yapmasında sakınca yoktur ibareli) *1ad. Fotoğraf

Yüzme İçin Gerekli Ekipmanlar

*Hepatit B Raporu *Mayo *Bone *Terlik *Havlu 

DÖNEMLER

Bahçelievler Yaz Okulu Kayıt Dönemleri 2021

5 Temmuzda başlayacak yaz okulu programları 3 Eylüle kadar devam edecek. Toplam 8 hafta sürecek yaz okulumuzda esnek kayıt şartları bulunmaktadır. Tatil programınıza göre ayarlayarak istediğiniz kadar hafta kayıt olabilirsiniz.

Ulus-Beşiktaş Yaz Okulu Kayıt Dönemleri 2021

5 Temmuzda başlayacak yaz okulu programları 3 Eylüle kadar devam edecek. Toplam 8 hafta sürecek yaz okulumuzda esnek kayıt şartları bulunmaktadır. Tatil programınıza göre ayarlayarak istediğiniz kadar hafta kayıt olabilirsiniz.

YAŞ GRUPLARI

Yaz Okulumuzda gruplar 2 yaş aralıklarla oluşturulmaktadır. 2021 Yaz Okulu sürecinde;

5 yaş yaz okulu, 6 yaş yaz okulu,
7 yaş yaz okulu, 8 yaş yaz okulu,
9 yaş yaz okulu, 10 yaş yaz okulu,
11 yaş yaz okulu, 12 yaş yaz okulu

programları bulunmaktadır. 12 yaş üzeri katılımcılar Basketboli, Yüzme, Taekwondo, Tenis, Okçuluk, Dans vs gibi tek branş derslerine kayıt olabilirler.

SERVİS

Galatasaray Yaz Okulu Bahçelievler Şubesine toplu taşıma araçları ile ulaşım çok kolay. Merkezi bir lokasyonda bulunan tesislerimiz; Bakırköy, Merter, Bahçelievler bölgelerinin ortasında bulunmaktadır.

Tesislere ulaşım öğrencilerin aileleri tarafından veya talep edilmesi durumunda servis ile sağlanacaktır. Servis tercih eden veliler kayıt esnasında Akzade Turizm yetkilileri ile görüşüp servis kayıtlarını yaptırabilirler. Servis ücret ödemeleri  veliye aittir . Yeteri kadar kişiye ulaşamayan bölgelere servis yapılmayabilir.

Bahçelievler Yaz Okulu Servis Güzergahları

Servis Hattı 1:  Yenibosna , Şirinevler , Ataköy , Bakırköy

Servis Hattı 2: Bayrampaşa, Esenler, Tozkoparan

Servis Hattı 3: Bağcılar , Güngören , Haznedar , Bahçelievler

Servis Hattı 4: Topkapı , Çapa , Fındıkzade , Fatih , Zeytinburnu , Merter

Ulus-Beşiktaş Yaz Okulu Servis Güzergahı

Servis Hattı 1: Akatlar-Levent -Ulus-Etiler-Levazım

Servis Hattı 2: Mecidiyeköy-Ortaklar-Gayrettepe-Balmumcu-Dikilitaş-Ulus (Ulus Park altı)- Hisarüstü -Uçaksavar-Ortaköy-Bebek

Servis Hattı 3: Göktürk-Kemerburgaz-Nişantaşı-Teşvikiye-Şişli-Maslak-Oyak Sitesi-Kağıthane-Beşiktaş

BESLENME

Galatasaray Yaz Okulu Ekibi olarak, çocukların sağlıklı gelişimleri için doğru beslenmenin önemini her fırsatta dile getiriyoruz. Galatasaray Yaz Okulumuzda hazırlanıcak menüler sağlıklı beslenmede önemi yüksek olan dört besin grubundan yeterli ve dengeli miktarlarda bulunacaktır.  

Süt, yoğurt, et, tavuk, peynir, yumurta, kuru baklagiller, sebzeler, meyveler, ekmek, bulgur, makarna, pirinç gibi gıdaların dengeli biçimde tüketilmesi önceliklidir. Bütün menüler Galatasaray Yaz Okulu ücretlerine dahildir.

Yemek Menüsü İncele

EKİPMANLAR

Yaz Okulu süresince GALATASARAY Spor Kulübü tarafıdan belirlenen yaz okulu ekimpanları GS STORE tarafından tesislere gönderilir. Yaz Okulu süresince kıyafet zorunluluğu vardır. 

Ekipman seti 2 T-Shirt, 1 Sort, Şapka ve Çanta'dan oluşur. Ücret mukabilinde yaz okulu ekipmanları alınabilir.
TESİSLER

Bahçelievler Şubesi İNCELE

Etkinlik tesislerimiz hijyen standartlarına uygunluk göstermektedir ve gün için temizlikleri yapılmaktadır. Bütün aktivitelerimiz için donanımlı salon, sahne, derslik, oda ve bölümlerimiz mevcuttur.

Yüzme derslerimiz  Ataköy Olimpik Yüzme Havuzunda yapılacaktır. Diğer sportif, sanatsal ve eğitsel faaliyetlerimiz Aydın Doğan AIML Spor Salonu ve Tesislerinde yapılacaktır


Ulus Şubesi İNCELE 

MEF OKULLARI Ulus Kampüsünde yapılacak 2021 yaz okulunda çocuklar kampüsün bütün imkanlarından faydalanıp keyifli ve eğitici bir yaz dönemi geçirecekler.

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

Yaş- Boy- Kilo

Organizasyon

Branş (gerekli)

Not